Wycieczka do Krakowa

FB IMG 1714134124371

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła uczniom Szkoły Podstawowej w Łężynach podczas wycieczki do Krakowa, która odbyła się 25 kwietnia 2024 roku pod opieką pani Doroty Bułki, pani Bogusławy Delimaty i pani Joanny Gradowicz.

Pierwszym punktem programu był pobyt w zoo, gdzie uczniowie podziwiali egzotyczne zwierzęta z całego świata, wygrzewające się na słońcu, a piękny paw z dumą witał wszystkich, prezentując swoje urokliwe pióra.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Edukacji Globalnej -Wioski Świata, aby zwiedzić sześć osad z różnych części globu. Zobaczyli tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, w sposób namacalny doświadczyli tamtejszej kultury i tradycji.

Wyjątkową atrakcję stanowił pobyt w unikatowym ośrodku edukacyjnym-Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, przybliżającym zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

I tym sposobem, w tak krótkim czasie, uczniowie nie tylko wzbogacili wiedzę o egzotycznych zwierzętach z całego świata, ale równie poczuli klimat wiosek świata; przeszli odprawę na lotnisku i siedzieli w samolocie, a niektórzy mieli nawet możliwość pilotowania samolotu.

Wszyscy uczestnicy wycieczki wykazali się ogromnym zdyscyplinowaniem i zaangażowaniem. Gratulujemy wzorowej postawy.