Lekcja muzealna on-line pt. „Ignacy Łukasiewicz. Ropa – Nafta – Lampa"

Lekcja muzealna on-line pt. „Ignacy Łukasiewicz. Ropa – Nafta – Lampa”
12 października uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w Lekcji muzealnej on-line pt. „Ignacy Łukasiewicz. Ropa – Nafta – Lampa”.
Z okazji 200 rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem tego wielkiego Polaka, filantropa, patrioty, a przede wszystkim twórcy przemysłu naftowego i lampy naftowej. Lekcja odbyła się w ramach cyklu wydarzeń edukacyjno-kulturalnych, które ubogacą kalendarz wojewódzkich imprez poświęconych tej wyjątkowej postaci.
Lekcja w formie wykładu i prezentacji multimedialnej on-line prowadzona była przez pracowników działu historycznego MPNiG w Bóbrce: Panią Marzenę Sysak i Pana Michała Góreckiego. Autorem lekcji było Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Celem lekcji było przekazanie, zapoznanie oraz utrwalenie wiadomości z historii przemysłu naftowego, przedstawienie postaci polskiego geniusza, twórcy przemysłu naftowego – Ignacego Łukasiewicza. Zapoznanie z ciekłą kopaliną, czyli ropą naftową (jej pochodzenie i skład chemiczny), pokazanie nafty jako paliwa zastosowanego do oświetlania oraz omówienie konstrukcji lampy naftowej.