22.09.2022r. - Spotkanie z Panem Policjantem

Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów naszej szkoły. Dlatego też od pierwszych dni nasze dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństw, zarówno na terenie placówki jak i poza nią.

Jednak prawdziwym i wiarygodnym autorytetem dzieci w tej dziedzinie jest pan policjant.

Dnia 22.09.2022r. w naszej szkole pojawił się niecodzienny gość był to policjant z Komisariatu Policji w Nowym Źmigrodzie.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo wychowanków na drogach lecz nie odbyło się bez pytań dzieci dotyczących pracy policjanta.

Pan aspirant na wstępie opowiedział dzieciom o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia jakimi dysponuje policjant w swojej codziennej pracy tj. lizak, krótkofalówka, czapka, elementy odblaskowe na ubraniu, kajdanki, które wzbudzały najwięcej emocji wśród dzieci.

Następnie pan policjant wyjaśnił zasady bezpiecznego zachowywania się na drodze. Mówił o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Dzieci z wielką uwagą słuchały wypowiedzi pana policjanta. Ich postawa była naprawdę wzorowa. Wierzymy, że tego typu spotkania mają na celu wyrabianie wśród dzieci właściwych nawyków oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do szkoły.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi za wspaniałą współpracę i uatrakcyjnienie zdobywania wiedzy przez naszych wychowanków na temat ruchu drogowego  oraz wykazanie troski o zachowanie bezpieczeństwa dzieci.