Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych za nami

W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych..

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły podczas lekcji wychowawczych oraz biologii poznawali m.in. objawy, sposoby zakażenia i powikłania chorób zakaźnych oraz rolę szczepień ochronnych w zapobieganiu tym chorobom.

Galeria: