• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 5.jpg

IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

„Honor Polaka plami, kto pisze z błędami” 

 

Sukcesy naszych uczniów w IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym.

 

27 maja w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie odbył się IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego konkursu ortograficznego: Sylwia Bieryło, Alicja Bal i Mateusz Buczyński. 

Polska ortografia przysparza wielu problemów, nie tylko uczniom. Mamy mnóstwo reguł i wyjątków, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych reprezentantów.

 

Alicja Bal zajęła II miejsce, zdobywając tytuł laureata, natomiast Mateusz Buczyński – nasz piątoklasista – zajął VI miejsce, zdobywając tytuł finalisty.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!