„Honor Polaka plami, kto pisze z błędami”
Sukcesy naszych uczniów w IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
27 maja w Szkole Podstawowej w Nowym Żmigrodzie odbył się IV Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego konkursu ortograficznego: Sylwia Bieryło, Alicja Bal i Mateusz Buczyński.
Polska ortografia przysparza wielu problemów, nie tylko uczniom. Mamy mnóstwo reguł i wyjątków, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesów naszych reprezentantów.
Alicja Bal zajęła II miejsce, zdobywając tytuł laureata, natomiast Mateusz Buczyński – nasz piątoklasista – zajął VI miejsce, zdobywając tytuł finalisty.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!